top of page
Temel İSG Sertifikası Logo

İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası


İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası
İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası

İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası konusu çoğu işe yeni girecek olan çalışanlar için merak konusu oluşturmaktadır. Yazımızda bu konu ile ilgili açıklama yapacağız. Bunun yanında İşe Giriş İçin Verilen Eğitimler Nelerdir? Sorusunun cevabını da yazımızda paylaşacağız.


İşe Giriş İçin Verilen Eğitimler Nelerdir?

Çalışanlara İşe Giriş İçin Temel İSG Eğitimi yanı sıra İşe Başlama Eğitimi de almaktadır. İşte o eğitim:

🔶İşe Başlama Eğitimi

İşe başlama eğitimi her çalışan için en az iki saat olarak düzenlenir. Bu eğitimlerde geçen süreler İşe Giriş İçin Temel İSGEğitimi sürelerinden sayılmaz. İşe başlama eğitimine katılım zorunludur. Eğer çalışan eğitim programlarına katılım sağlamazsa işte çalışması mümkün değildir.

İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası


İşe Giriş İçin Gerekli Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi programını tamamladıktan sonra her katılımcıya İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası verilmektedir.


Katılımcıların almış olduğu İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Belgesi; çalışanın zorunlu olan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerine katıldığını gösterir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Temel İsg Uzaktan Eğitim Sistemi ile çalışanlarınıza Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi aldırabilirsiniz.


Temel İsg Uzaktan Eğitim Sistemi avantajı hem iş veren hem de çalışanlar için zaman tasarrufu sağlayacaktır. çalışanlar saatlerce Kurslarda ya da eğitim salonlarında kalmayacak. Böylelikle her çalışanın işe giriş için gerekli yasal zorunluluk olan İşe Giriş İçin Gerekli Temel İSG Sertifikası nı çalıştıkları yerde işlerini aksatmadan alabileceklerdir.

Temel İsg Uzaktan Eğitim Sistemi size büyük kolaylık sunacaktır. İhtiyacınız olan internet bağlantısı, bilgisayar, tablet veya mobil telefondan fazlası değildir.


Bu içeriğimiz umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan Uzaktan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sistemi Temel İsg Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir.


bottom of page