top of page
Temel İSG Sertifikası Logo

Üyelik Sözleşmesi

Lütfen internet sitemize üye olmadan önce bu Üyelik Sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Bu internet sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz, aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Madde 1 - Taraflar

Bu Üyelik Sözleşmesi ("Sözleşme"), https://temelisg.com.tr ("Web Sitesi") adlı platformun kullanım haklarının sahibi olan ve Ehlibeyt Mahallesi, Tekstilciler Caddesi, Türeli İş Merkezi, No:14/6, Kat:3, 06520, Balgat, Çankaya, Ankara adresinde bulunan Kariyer Enstitüsü Danışmanlık Anonim Şirketi ("Kariyer Enstitüsü") ile Web Sitesine kayıt olan kullanıcı ("Üye") arasında imzalanmıştır. Kariyer Enstitüsü ve Üye, bireysel olarak "Taraf" ve birlikte anıldıklarında "Taraflar" olarak adlandırılacaktır.

 

Madde 2 - Sözleşmenin Konusu

Bu Sözleşmenin konusu, Üyenin havale, kredi kartı veya diğer özel anlaşmalar dahilindeki ödeme yöntemlerini kullanarak Web Sitesi üzerinden ürün satın alabilmesi için Kariyer Enstitüsü tarafından sağlanan kullanım ve hizmet koşullarını ve her iki tarafın hak ve yükümlülüklerini belirlemektir.

 

Madde 3 - Sözleşmenin Onayı

Üye, Web Sitesine üye olurken, üyelik formunu doğru ve tam olarak doldurduğunu, Sözleşme şartlarını okuduğunu ve anladığını, bu şartları elektronik olarak onayladığını ve her siparişinde bu şartlara uyacağını kabul ve taahhüt eder.

 

Madde 4 - Tanımlar

4.1. Kullanıcı Adı: Üyenin kayıt sırasında belirlediği e-posta adresidir. 4.2. Şifre: Üyenin sisteme giriş yaparken kullandığı, kendisi tarafından oluşturulan güvenlik kodudur. 4.3. Kullanım: Üyenin Web Sitesi üzerinden üyelik gerektiren hizmetleri kullanabilmesi için gereken kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmasıdır.

 

Madde 5 - Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Üye, Web Sitesini kullanırken yasal düzenlemelere uyacağını, bu düzenlemeler ve Sözleşme'de belirtilen koşullara aykırı davranmayacağını; aksi takdirde karşılaşacağı hukuki ve cezai sorumlulukların tamamen kendisine ait olacağını kabul eder.

5.2. Üye, Web Sitesini spam, virüs vb. zararlı faaliyetler için kullanmayacak, başkalarının hizmet kullanımını engellemeyecek veya zorlaştırmayacaktır.

5.3. Üye, Web Sitesini kamu düzenine, genel ahlaka aykırı şekilde, başkalarını rahatsız edici, taciz edici, başkalarının fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek şekilde veya yasa dışı herhangi bir amaç için kullanamaz.

5.4. Web Sitesi üzerinde Üye tarafından ifade edilen görüşler tamamen Üye'ye aittir ve Kariyer Enstitüsü'nün bu görüşlerle herhangi bir ilişkisi yoktur. Üye, kendi görüşlerinin sonuçlarından tamamen sorumludur.

5.5. Üye, kayıt sırasında verdiği bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgilerin gerçeğe aykırı olması durumunda Kariyer Enstitüsü'nün uğrayacağı zararları karşılayacağını ve bu durumda üyeliğinin sonlandırılabileceğini kabul eder.

5.6. Şifrenin kullanım hakkı sadece Üye'ye aittir. Şifrenin başkaları tarafından kullanılmasından doğacak sorumluluklar Üye'ye aittir.

5.7. Kariyer Enstitüsü, Üye verilerinin yetkisiz kişilerce ele geçirilmesinden dolayı sorumlu tutulamaz. Üye, Web Sitesinin kullanımından kaynaklanabilecek zararlar için Kariyer Enstitüsü'nden tazminat talep etmeyecektir.

5.8. Üye, başka kullanıcıların bilgilerine ve yazılımlarına izinsiz olarak erişmeyecek veya kullanmayacaktır. Bu durumda doğacak hukuki ve cezai sorumluluk Üye'ye aittir.

5.9. Kariyer Enstitüsü, herhangi bir sebeple Üye'nin üyeliğini askıya alma, sonlandırma ve Üye'ye ait tüm verileri silme hakkına sahiptir.

5.10. Web Sitesinin tasarımı, yazılımı ve içeriğine ilişkin tüm haklar Kariyer Enstitüsü'ne aittir. Üye, bu içerikleri Kariyer Enstitüsü'nün izni olmaksızın kullanamaz.

5.11. Kariyer Enstitüsü, Web Sitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla çeşitli bilgiler toplayabilir ve işleyebilir.

5.12. Kariyer Enstitüsü, Web Sitesinin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almıştır. Ancak, son kullanıcı olarak Üye'nin kendi güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir.

5.13. Kariyer Enstitüsü, Web Sitesinin içeriğini, tasarımını ve sunulan hizmetleri dilediği zaman değiştirebilir.

5.14. Kariyer Enstitüsü, Sözleşme koşullarını herhangi bir önceden haber verme zorunluluğu olmaksızın güncelleyebilir.

 

Madde 6 - Yetkiler

Kariyer Enstitüsü, Üye'ye ait bilgileri, resmi makamlardan gelen talepler veya Üye'nin yasalara aykırı faaliyetleri nedeniyle ilgili mercilerle paylaşma hakkına sahiptir.

 

Madde 7 - Gizlilik ve Kişisel Verilerin İşlenmesi

Üye, Web Sitesine üye olurken verdiği kişisel bilgilerin doğruluğunu kabul eder. Üye, Kariyer Enstitüsü ve iştiraklerinin kendisine ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirme yapmasına izin verir. Üye, kişisel verilerinin işlenmesi ve paylaşılması konusundaki tercihlerini her zaman değiştirebilir.

 

Madde 8 - Diğer Hükümler

Sözleşmede yapılan değişiklikler Kariyer Enstitüsü tarafından ilan edilecek ve Üye tarafından takip edilecektir. Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemez.

 

Madde 9 - Delil Sözleşmesi

Taraflar, Kariyer Enstitüsü ve Üye'ye ait bilgisayar kayıtlarının, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'na uygun olarak delil teşkil edeceğini kabul eder.

 

Madde 10 - Yetkili Mahkeme ve Uygulanacak Hukuk

Bu Sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilaflarda Türk Hukuku geçerli olacak ve İstanbul Çağlayan Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

 

Madde 11 - Yürürlük ve Sona Erme

Üye, Sözleşmeyi okuduğunu ve içeriğini kabul ettiğini beyan eder. Üye, üyelik formunu doldurup, formun altında bulunan "Üyelik Sözleşmesi ile Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum" kutucuğunu tıklayıp, "Üye Ol" butonuna bastığında bu Sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer. Taraflar diledikleri zaman karşılıklı yazılı beyan ile bu sözleşmeyi sona erdirebilir.

bottom of page