top of page
Temel İSG Sertifikası Logo

Kayseri Temel İSG Eğitimi

Kayseri Temel İSG Eğitimi başlıklı bu yazımızda Kayseri Temel İSG Eğitimi Nedir? Kayseri Temel İSG Eğitim Konuları, Kayseri Temel İSG Eğitimi Kaç Saat? Ve Kayseri Temel İSG Sertifikası Nasıl Alınır? Konuları yer almaktadır.


Kayseri Temel İSG Eğitimi
Kayseri Temel İSG Eğitimi

Kayseri Temel İSG Eğitimi Nedir?

Kayseri Temel İSG Eğitimi:

Çalışan kişilere; genel olarak iş sağlığı ve güvenliği kurallarını, işyerinde meydana gelebilecek kazalara karşı alınabilecek önlemleri öğretmek, alınacak önlemler hakkında bilinç kazandırmak ve bunların yanı sıra daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamını sağlamak amacıyla verilen eğitimdir.


Kayseri ilinde Staja başlayacak veya Yeni İşe Girecek kişilerin Kayseri Temel İSG Eğitimi ni alarak Kayseri Temel İSG Sertifikası na sahip olması gerekir.

Stajyerler ilk olarak Kayseri Temel İSG Eğitimi ni tamamlamamladır. Kayseri Temel İSG Eğitimi ni bitiren kişiler Staj İçin Gerekli Olan Temel İSG Sertifikası na sahip olabilirler.

Kayseri Temel İSG Sertifikası ile kişiler, Staj İçin Zorunlu Olan Kayseri Temel İSG Eğitimi ni aldıklarını belgelendirmiş olurlar.


Bizler Temel İSG Uzaktan Eğitim Sistemi miz ile işverenin ve stajyerlerin zaman ve mekândan tasarruf ederek eğitim almalarını sağlıyoruz. Bu sayede kişiler Staj İçin Gerekli Olan Temel İSG Sertifikası nı işlerini aksatmadan alma imkânı bulurlar.

KARiYER ENSTiTÜSÜ™ iştiraki olan Temel İSG Uzaktan Eğitim Sistemi sizlere büyük kolaylık imkânı tanımaktadır.  Temel İSG Uzaktan Eğitim boyunca ihtiyacınız olan internet bağlantısı, bilgisayar, tablet veya mobil telefondur.


Kayseri Temel İSG Eğitim Konuları

Çalışanlar için işveren eğer kendi Temel İSG Eğitimi sağlayamıyorsa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ iştiraki olana Temelisg.com.TR üzerinden Temel İSG Eğitimi aldırmalıdır.

Kayseri Temel İSG Eğitim Konuları mevzuata uygun olarak güncel bilgileri içermektedir. Kayseri Temel İSG Eğitim Konuları üç (3) ayrı başlıktan oluşmaktadır.


Kayseri Temel İSG Eğitim Konuları:

 • Genel Konular

 • Sağlık Konuları

 • Teknik Konular


Kayseri Temel İSG Eğitimi Kaç Saat?

Kayseri Temel İSG Belgesi ni almak isteyen kişileri çoğu Kayseri Temel İSG Eğitimi Kaç Saat? konusunu merak etmektedir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu nda yer alan ifadeler göre çalışanların Temel İSG Eğitimi alması zorunlu kılınmıştır.


Kayseri Temel İSG Eğitimi Süreleri işyerlerinin tehlike sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Kayseri Temel İSG Eğitimi Kaç Saat? Sorusunun cevabını 3 (üç) grupta verebiliriz.


Kayseri Temel İSG Eğitimi Kaç Saat:

 • Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her yıl 16 saatlik Temel İSG Eğitimi,

 • Tehlike sınıfta yer alan işyerleri için iki yılda bir 12 saatlik Temel İSG Eğitimi,

 • Az tehlikeli sınıfta yer işyerlerinde üç yılda bir 8 saatlik Temel İSG Eğitimi verilmelidir.


Kayseri Temel İSG Sertifikası Nasıl Alınır?

Kayseri Temel İSG Sertifikası Nasıl Alınır? Başlığı altından siz değerli okuyucularımız ile Kayseri Temel İSG Sertifikası ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Kayseri Temel İSG Sertifikası Nasıl Alınır? Sorusundan önce Kayseri Temel İSG Sertifikası Nedir? Sorusunu yanıtlamak doğru olacaktır.


Kayseri Temel İSG Sertifikası Nedir:

Çalışan kişilere işyerlerinde temel iş güvenliği kurallarını ve iş kazalarına karşı nasıl önlemek alacaklarını öğretmek, alınacak önlemler hakkında bilinç oluşturmak ve daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla verilen bir sertifikadır.


Kayseri Temel İSG Sertifika Türleri

Kayseri Temel İSG Sertifika Türleri işyerlerinin yer aldığı tehlike sınıfında göre belirlenmiştir. Ayrıca her Kayseri Temel İSG Sertifika için verilen eğitim süresi de değişiklik göstermektedir.


Kayseri Temel İSG Sertifika Türleri:

 • Az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde en az 8 (sekiz) saat

 • Tehlikeli işyerleri için en az 12 saat

 • Çok tehlikeli işyerleri için en az 16 saat olarak her çalışan kişi başına düzenlenmektedir.


Kayseri Temel İSG Sertifikasını Kimler Alabilir?

Kayseri Temel İSG Sertifikasını Kimler Alabilir? Sorusu bizlere sık sorulan konular arasında yer almaktadır. Bizlerde Kayseri Temel İSG Eğitimi başlıklı bu yazımda bu soruya yer vermek istedik.


Kayseri Temel İSG Sertifikası:

 • Az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde çalışan kişilere,

 • Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde çalışan kişilere,

 • Çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde çalışan kişilere,

 • Kendi kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen kişilere,

 • Daha sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturmak isteyen işverenlere verilmektedir.


Kayseri Temel İSG Sertifikası Kaç Yıl Geçerli?

Kayseri Temel İSG Sertifikası nın geçerlilik süresi işyerlerinin bulunduğu tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

Kayseri Temel İSG Sertifikası Kaç Yıl Geçerli?

Çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerine geçerlilik süresi 1(bir) yıl

Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerine geçerlilik süresi 2(iki) yıl

Az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerine geçerlilik süresi 3(üç) yıl

Kayseri Temel İSG Sertifikası genellikle Staj başlangıcında veya Yeni işe Girişlerde kişilerden istenmektedir. Eğer kişilerin Temel İSG Sertifikası yoksa işyeri bünyesinde Kayseri Temel İSG Sertifikası verilmektedir.  Şantiye giriş için gerekli İşveren kendi Kayseri Temel İSG Sertifikası nı veremiyorsa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ iştiraki olan Temel İSG Eğitimi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinde çalışanlarına Kayseri Temel İSG Sertifikası nı aldırabilir.


Bu içeriğimiz umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan Uzaktan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sistemi Temel İsg Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir.

bottom of page